Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-06-17

Jakie obuwie dla branży spożywczej i gastronomii? Poznaj Food Trax.

Jakie obuwie dla branży spożywczej i gastronomii? Poznaj nową linię butów Food Trax.

Praca w gastronomii oraz szeroko pojętym przemyśle spożywczym rządzi się swoimi, bardzo szczególnymi prawami.

Regularny kontakt z żywnością (i to zarówno na etapie jej produkcji, obróbki, dalszego transportu oraz magazynowania, jak i finalnego przygotowywania) sprawia, że to w tym obszarze istnieje największe ryzyko związane z bezpieczeństwem i zdrowiem. Właśnie dlatego żywność musi być produkowana, przekazywana i przechowywana w odpowiednich warunkach - chroniących nie tylko przed utratą jej jakości, ale przede wszystkim - zapewniających jak najwyższy poziom higieny i czystości.

Firmy związane z żywnością muszą zatem dbać o stosowanie odpowiednich urządzeń, ich regularną dezynfekcję, kontrolę czystości przestrzeni, a także zabezpieczenie wszystkich osób, które mają kontakt z tego typu artykułami. Jednym z elementów, o którym trzeba pamiętać, jest również konieczność stosowanie właściwego obuwia. I to na właśnie na tym aspekcie skupimy się w dalszej części tego wpisu.

Food Trax, czyli buty stworzone do pracy z żywnością

Odpowiedzią na wysokie wymagania, które stawia branża, przepisy, jak i sami klienci, jest obuwie ABEBA, a konkretnie - nowa linia specjalistycznych butów Food Trax. Nasza najnowsza kolekcja składa się z aż 18 modeli, których wszechstronność pozwala na zastosowanie w wielu obszarach związanych z dziedziną gastronomii, jak i całego przemysłu spożywczego. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat tych produktów.

Uniwersalne obuwie dla gastronomii i branży spożywczej

Buty Food Trax występują w dwóch podstawowych kolorach - białym oraz czarnym.

●       Buty białe to rozwiązania stworzone z myślą o spełnianiu surowych norm (tzw. wymogów HACCP). Co za tym idzie – doskonale sprawdzają się podczas pracy w rzeźniach, zakładach masarskich, jak i innych fabrykach żywności.

●      Buty czarne to natomiast rozwiązanie dedykowane obszarom związanym ze wstępnymi fazami procesu przetwórstwa rolno-spożywczego.

Wysoki komfort, bezpieczeństwo i pewność każdego kroku

Każdy model posiada również solidną i antypoślizgową podeszwę, która pozwala na sprawne poruszanie się po mokrych, jak i pokrytych lodem powierzchniach. Z uwagi na fakt, iż w tej dziedzinie wiele prac wykonywanych jest w środowisku, w którym panuje wysoka wilgotność lub niezbędny jest bezpośredni kontakt z wodą - obuwie posiada także właściwość WR, czyli jest odporne na wodę. Jego doskonale wyprofilowana budowa oraz ergonomiczne wnętrze minimalizują ryzyko otarć i kontuzji, a dodatkowo sprawiają, że nogi oraz stopy pozostają w doskonałej formie - i to nawet po wielu godzinach pracy. Kropkę nad “i” stanowi z kolei szeroki wybór zapięć. Obuwie Food Trax jest dostępne w wariantach wkładanych, sznurowanych, jak i zapinanych na rzepy.

Specjalistyczne buty dostosowane do pracy w najbardziej wymagających warunkach

Procesy związane z produkcją żywności w zdecydowanej większości odbywają się w niskich temperaturach. W zależności od rodzaju produktów spożywczych - możemy mówić o warunkach chłodniczych (wynoszących około 5 stopni Celsjusza) oraz w mroźniach (gdzie temperatura oscyluje w granicach od –21 do nawet –31 stopni Celsjusza). Praca w takim obszarze wymaga zatem nie tylko ergonomicznego i bezpiecznego obuwia. Niezwykle ważne jest również to, aby zapewniało ono odpowiedni komfort termiczny.

Linia Food Trax zawiera szeroki wybór tzw. butów wysokich (w tym botków oraz trzewików), które zostały wyposażone w specjalną membranę ocieplającą - Thinsulate. Jej połączenie z izolacją od spodu, tworzy innowacyjną technologię Cold Protection. Poza wspomnianym już obuwiem o podwyższonej konstrukcji, Food Trax to również klasyczne buty “przed kostkę”. Tego typu produkty znajdują z kolei szczególne zastosowanie w obszarach, w których liczą się precyzja, pewność i bezpieczeństwo - bez względu na panującą temperaturę.

Szukasz lekkich, trwałych i niezawodnych butów, które sprawdzą się w Twoim przedsiębiorstwie?

Już teraz zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje specjalistyczne obuwie dla gastronomii i przemysłu spożywczego - z linii Food Trax. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej lub od razu udaj się do naszego sklepu w celu złożenia zamówienia. Jesteśmy przekonani, że zastosowanie tego rodzaju butów nie tylko zwiększy poziom higieny i bezpieczeństwa w Twojej firmie, ale również zdecydowanie poprawi komfort i wydajność Twoich pracowników.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 23 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-12
Realizacja zamówienia przebiegła sprawnie. Polecam
2023-06-27
Wszystko ok
pixel