Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Technologie

Odciąża stawy i amortyzuje każdy ruch

Nowoczesny system zlokalizowany w podeszwach naszych butów jest wynikową kilku cech, w tym: sprężystości podeszwy (technologia PRT FLEX np. dwugęstościowego poliuretanu, montażu typu strobel, budowie kopyta, które naśladuje kształt łódki, wspomagając anatomiczny ruch stopy).

Odpowiada za absorpcję, a następnie - rozpraszanie energii kinetycznej, która oddziałuje na ciało podczas każdego kroku.

Technologia amortyzuje wstrząsy i nierówności terenu, co poprawia komfort i stabilność ruchu oraz znacząco odciąża stawy i mięśnie - zapobiegając tym samym nadmiernemu zmęczeniu nóg.

Absorpcja energii w obszarze pięty to także cecha obuwia, która występuje w normach wynikających z procesu certyfikacji. Norma dla obuwia bezpiecznego i zawodowego to wynik minimum 20 J.

ZOBACZ MODELE

Daje stabilność, kontrolę i zapobiega wypadkom

Innowacyjna technologia systemów kanalików umieszczonych w bieżniku, które samoczynnie i na bieżąco odprowadzają wodę wraz z zanieczyszczeniami z powierzchni bieżnika.

Technologia jest szczególnie istotna w obuwiu dedykowanym do branży budowlanej, a także strażackim, trekkingowym i taktycznym.

Czysty bieżnik gwarantuje właściwą trakcję, stabilność ruchów, przyczepność oraz zachowanie wszystkich parametrów podeszwy.

ZOBACZ MODELE

Poprawia wygodę i ergonomię podczas pracy

PRT FLEX to połączenie odpowiedniego sposobu montażu, specjalistycznej budowy oraz precyzyjnego doboru chemii.

Technologia nadaje obuwiu wyjątkową elastyczność, dzięki której każdy egzemplarz idealnie dopasowuje się do kształtu stopy - zarówno podczas chodzenia, siedzenia, schylania się, a nawet klękania.   Wyprofilowany tył bieżnika idealnie współgra z anatomicznym kształtem stopy. Natomiast elastyczna podeszwa pozwala na sprawne poruszanie się nawet po najbardziej zróżnicowanej i wymagającej powierzchni.

Nasze nowe podeszwy wykonane są z dwugęstościowego poliuretanu lub połączenia miękkiego, spienionego poliuretanu z trwałą gumą. Wewnętrzna warstwa – międzypodeszwa (z miękkiego, spienionego poliuretanu) jest sprężysta, elastyczna i lżejsza. Natomiast warstwa zewnętrzna (PU o zwiększonej gęstości lub guma) jest nieco twardsza, odporna na urazy mechaniczne oraz ścieranie.

Do montażu wykorzystujemy tradycyjną technologię strobel, która polega na przyszywaniu cholewki do podpodeszwy (zamiast gwoździowania). Metoda ta nie wymaga dodatkowego użycia usztywniających podpodeszwę elementów. Dzięki temu jest dużo bardziej precyzyjna i sprawia, że obuwie staje się elastyczne, łatwo się je zgina oraz jest średnio o 10 - 14% lżejsze. 

ZOBACZ MODELE

Stabilizuje stawy i zabezpiecza kończyny przed urazami

Specjalna konstrukcja cholewki ma na celu skuteczną ochronę ścięgna Achillesa przed otarciami i poważniejszymi kontuzjami. Dodatkowo stabilizuje staw skokowy, co ogranicza ryzyko jego skręcenia.

Część trzewików o niskiej budowie jest zaprojektowana w taki sposób, aby kołnierz był z tyłu obniżony, a tym samym - nie dotykał ścięgna Achillesa, lecz jedynie je okalał. W obuwiu o podwyższonej budowie stosujemy miękkie pikowanie, które w naturalny sposób przystosowuje się do nogi. Taki zabieg sprawia, że nawet w zgiętej pozycji ciała (lub podczas prowadzenia pojazdu), tył cholewki nie wbija się w nogę i nie ociera ścięgna Achillesa.

Kołnierze są pokryte miękką tkaniną lub naturalną skórą, a w środku - wypełnione piankami, które sprawiają, że cholewki miękko układają się do nogi.

ZOBACZ MODELE

Chroni przed skręceniami i uszkodzeniami kostki

Technologia wprowadza większą niż w standardowym obuwiu, płaszczyznę pięty przylegającą do podłogi. Bez znacznego wzrostu wagi obuwia w porównaniu do konkurencyjnych butów.

Tak starannie zaprojektowany kształt podeszwy o poszerzonej powierzchni pięty daje większą pewność i stabilność każdego ruchu, a co najważniejsze - pozwala zminimalizować ryzyko skręcenia kostki.

ZOBACZ MODELE

Podnosi trwałość i wydłuża czas użytkowania obuwia

Technologia zastosowana w linii trzewików FALCON, która chroni je przed oddziaływaniem promieni UV, powstawaniem mikrouszkodzeń, a co za tym idzie - szybszym niszczeniem skóry.

Skóra licowa wykorzystywana w tych modelach jest wykonana za pomocą specjalnego wykończenia, które zapewnia skuteczne odbijanie promieniowania UV.

Taki zabieg sprawia, że powierzchnia obuwia nie nagrzewa się i pozwala przedłużyć czas jego eksploatacji, ułatwia utrzymanie skóry w dobrej kondycji, a ponadto wpływa na zachowanie optymalnej temperatury wewnątrz obuwia (np. w słoneczne i ciepłe dni).

ZOBACZ MODELE

Skutecznie zabezpiecza przed działaniem niskich temperatur

Unikalny i trwały system ochrony cieplnej to kompozycja konstrukcyjno-technologiczno-materiałowa, która powstała z elementów termoizolacyjnych (cholewka) oraz specjalnej mieszanki materiałowej (podeszwa).

Nasze podeszwy mają bardzo wysokie parametry izolacyjności podeszwy od zimna. Jest to dodatkowa cecha opisana w normie obuwia bezpiecznego i zawodowego - wyrażona jako CI. Wskaźnik ten określa spadek temperatury na powierzchni wyściółki i klimatyzowaniu obuwia w bardzo niskiej temperaturze.

W wybranych modelach zastosowaliśmy wypełnienie ociepliną Thinsulate, której zadaniem jest utrzymywanie ciepła i niepozwalanie na szybkie wychładzanie stóp.

Rozwiązanie zapewnia doskonałą izolację i gwarantuje komfort termiczny podczas pracy nawet w najbardziej ekstremalnych temperaturach. Sprawdza się m.in. w chłodniach, mroźniach oraz w pracy na zewnątrz (np. budowlanej, gdy panują zimowe warunki).

ZOBACZ MODELE

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 23 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-08
Super, zgodnie z opisem i terminami
2023-06-27
Wszystko ok
pixel